Péče o obuv

Před prvním použitím usňovou obuv ošetřete vhodným krémem nebo impregnací. Promáčenou obuv nikdy nesušte v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů. Obuv nikdy neperte v pračce. Obuv z vlasových materiálů jako je nubuk či velur může mírně pouštět barvu, což je přirozené u těchto materiálů. Životnost obuvi je také ovlivněna pravidelnou údržbou, která závisí na použitých materiálech při výrobě obuvi.

Obuv z hladkých usní

Zbavit nečistot kartáčkem nebo měkkým hadříkem. Suchou useň ošetříme krémem. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémovaní pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy.

Vlasové materiály - velur a nubuk

Znečištění odstranit krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasů. Na ošetření jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje.

Povrstvená useň

Tento materiál otřete vlhkým hadříkem a utřete do sucha nebo používejte prostředky určené k ošetření syntetických materiálů.

Plastové materiály

Se snadno čistí vodou a po opláchnutí se vytřou hadříkem.

Pryžové materiály (gumáky)

Omýt a nechat volně obeschnout.

Textilní obuv

Čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil, nikdy neprat.